reklam
İzmir https://www.booked.net/
+C

Yük.: +13°

Düş.: -1°

Pt, 11.02.2019
Ana Sayfa SELÇUK EFES HABERLERİ 30 Mart 2019, 00:01 1476 Görüntüleme

Özgür Özel’den Selçuk’taki tüm ‘iyi’ insanlara çağrı

reklam
reklam

Özgür Özel'den Selçuklular'a çağrı: "İttifak sözdür, CHP’de birleşelim"

CHP Selçuk Belediye Başkan Adayı Filiz Ceritoğlu Sengel’e destek olmak için Selçuk’ta düzenlenen Bahar Mitinginde konuşan CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel, halka çağrı yaptı:  “İttifak sözdür, söz namustur ve sahip çıkmak çıkacağız. Burada çok isterdik ki ittifak olsun ama olmadı. Buradan Selçuk’taki tüm iyi insanlara sesleniyorum, evvelden olmayınca sandıktan olur, kim öndeyse onda birleşmek Selçuk’a korkulu rüya göstermemek lazım.”


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Belediye Başkan Adayı Filiz Ceritoğlu Sengel, pazar yerinde düzenlediği Bahar Mitinginde coşkulu kalabalıkla buluştu. CHP Manisa Milletvekili ve Grup Başkan Vekili Özgür Özel’in destek için geldiği mitingte tam bir şölen havası yaşandı. CHP Önceki dönem Milletvekili Musa Çam, CHP Selçuk İlçe Başkanı Mehmet Karanfil ve meclis üyesi adayları ve partililerin katıldığı mitingde alanı dolduran binlerce Selçuklu baharın gelişini hep birlikte kutladı. Konuşmaların ardından Havva Karakaş ve Moğollar konseri ile Selçuklular eğlenceye doydu.

CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel, coşkulu kalabalığı daha da coşturan konuşmasında Millet İttifakı’nın yapılmadığı Selçuk’ta İyi Partililere önemli bir çağrı yaptı ve ‘birlik’ mesajı verdi. Özel, “Biz CHP olarak Selçuk’tan beklentiliyiz. Tüm Türkiye’de olduğu gibi İzmir’de de bir ittifak var. Dededen CHP’li olan ben İyi Parti ile ittifak olduğu için Manisa’da ilçem Yunus Emre’de de İyi Parti’ye, Büyükşehir’de de İyi Parti’ye oyumu basacağım. Ben İyi Parti’nin güneşine baktığımda 6 ok hükmü görürüm. İttifak sözdür, söz namustur ve sahip çıkacağız. Burada çok isterdik ki ittifak olsun, olmalıydı ama olamadı. Ama buradan Selçuk’taki tüm iyi insanlara sesleniyoruz, evvelden olmayınca sandıktan olur, kim öndeyse onda birleşmek Selçuk’a korkulu rüya göstermemek lazım. Kimin önde olduğunu da bakınca görmek lazım” diye seslendi.

FİLİZ SELÇUK’U, SELÇUK FİLİZ’İ HAK EDİYOR

Konuşmasının başında “Alnının terini toprağa, tezgaha damlatarak bereket fışkırtan ve ailesini geçindirmeye çalışan yüreğinde vatan, millet sevgisi, aklında Atatürk ilke ve devrimleri olan, haram ve yalandan korkan güzel Selçuk’un güzel insanları hepinize merhaba” diyerek başlayan Özel, “Buraya bir büyük başlangıca şahitlik etmeye, cumhuriyeti getiren ve hepimizin her şeyimizi borçlu olduğumuz cumhuriyetin her yaştan güzel kadınlarının en mutlu gününde Selçuk’un en güzel gününe katkı sağlamaya geldim. Selçuk’un evladı, başarılı, genç bir kadın, iyi bir yönetici, iyi bir eş ve mükemmel bir anneyi Selçuk bugün bağrına basıyor. Onu ekibiyle birlikte ilk gördüğümde dedim ki Filiz bu görevi hak ediyor ve Selçuk da Filiz başkanı hak ediyor.. Bugün buraya onu dinlemeye onu sizlere emanet etmeye ve Selçuk’un beş yıldan sonra hak ettiği bir başkana kavuşmasına şahitlik etmeye geldim. Onun dili sevgi dili, söylemleri yapacağı icraatlara yönelik, Selçuk’u seviyor heyecanlı; iyi bir kent yönetmek, çocukları yaşlıları kucaklamak, dezavantajlı gruplar için projeler yapmak, esnafa sahip çıkmak, kadın emeğini görünür kılmak, turizmi ve geliri arttırmak, insana dokunan projeler yapmak istiyor ama karşısında umut siyaseti yok. Onlar umudu tüketmiş, onlar korkunun diline, tehdide, karşısındakine acımazsızca saldırmaya, hakaretler etmeye başlamışlar. Bunu niye yaptıklarını ben söylemeyeceğim” açıklamalarını yaptı.

CUMHURİYET KADININA, EVLADINIZA HADSİZCE SALDIRIYORLAR!

AKP’nin başkan adayı Osman Başterziye’ye geçmiş olsun dileklerini ileten CHP’li Özel, “Yüreğimiz ağzımıza geldi, bilgi aldık, ardından AKP’nin İzmirli yöneticisi dedi ki siyasi bir yönü yoktur başka mevzudur. O kısmı bizi ilgilendirmez ve bu meseleyi orada bıraktılar hepimiz üzüldük. Ama sonra birilerinin aklına doğrular yerine algı operasyonu yaparak, kolay yoldan duygu istismarı yapmak, haksız ve hadsizce saldırının siyasi olduğunu söylemek geldi. O zaman bunu yaptıran biri vardır ama onun adını da koyamıyorlar. Bu salondaki güzel insanlar sözde bile şiddeti istemiyor. Algı yaratmaya çalıştılar, hadsizin biri kampanya yapmaya devam ettiniz diye bu güzel insana, evladınıza, bir cumhuriyet kadınına, Selçuk hanımefendisine hadsizce saldırmış. Buradan söylüyoruz Türkiye’deki tüm adaylarımız, ittifak adaylarımız, demokrasiye inanan herkese ve ona göre oy kullanan herkesi kibirle yukardan bakıp küçük görmeye çalışmayın” diyerek CHP Adayı Sengel’e sahip çıktı.

“SELÇUK ŞİMDİ SİZE NEDEN İNANSIN?”

Selçuk halkına pazartesi gününü düşünerek sandığa gitmelerini isteyen CHP’li Özel, şunları dile getirdi: “Pazar günü sandığın başına gidiyor geleceğimize, Selçuğumuza, başkanımıza sahip çıkıyoruz. Bugün Selçuk’ta Filiz başkanın sevgi dolu, umut dolu, kucaklayan adaylığını ve 31 Mart sonrası bir anne, abla gibi; kardeş gibi Selçuk’a nasıl sahip çıkacağını bilmeyen yok. Buradan AKP’li, MHP’li kardeşlerimize sesleniyoruz. Gün Selçuk’a sahip çıkma günü. Verilen sözler tutulmadı, buna bir sarı kart göstermek, uyarma, kulak çekme günü. Yapmazsanız ne olur? Herkes geri oy verdi diye düşündükleri için de 4 sene boyunca anamızı ağlatmaya devam ederler. Yerel seçimde de bir gerçek var. Bu Selçuk, 5 senedir AKP’nin bu daha iyi yönetir dediği kişi tarafından yönetiliyor ama Selçuk 5 yılda neler yaşadığını biliyor. Madem o kişi iyiydi neden değiştirdin, madem kötüydü neden 5 yıl önce getirdin. Size Selçuk şimdi neden inansın. Bunu enine boyuna düşünmelisiniz. Bir yandan Pazar gününün heyecanı var, bir yandan pazartesi var. Filiz başkan, kutuplaştıranlara inat Selçuk’u kucaklaştırmak, ötekileştirmeye inat, şeytanlaştırmaya inat, kardeşleştirmeye, ötekinin hakkını savunmaya geliyor. Selçuk’un bazı oyunlara gelmemesi lazım. Geçen seferki aday görece daha demokrat kimlikli biriydi ama 5 yıldır ne yaşadığınızı biliyorsunuz. Bu seferki aday safkan AKP’li olduğu halde bir logosu yok, seçim bürosu önünde cumhurbaşkanı yok, AKP adayı olup da AKP’liliğini Selçuk’tan gizliyorsan Selçuk bir oy kullanacaksa CHP’ye verir. Görevin başına Filiz, Selçuk’un başına iyi şeyler gelecek. Selçuk’a hizmete, aranızda dolaşmaya devam etmek için, elinizi tutmak için gözüne bakmak için kapısını çalmadan girin diye evladınız, kızınız, Selçuk’ta tarih yazmaya geliyor.”

“31 MART’TA REKOR KIRDIRALIM”

CHP’li Özel son söz olarak rekor oy çağrısı yaptı. Özel, “Son sözüm şu olsun, 40’tan fazla il, 250’ye yaklaşan konuşma, sesin en sonu Selçuk’a kaldı hakkınızı helal edin. Ben sizin kadar heyecanlıyım, seçim gecesi ilk bakacağım sonuçlardan biri Filiz başkanın karnesi olacak. 5 pekiyi verelim, İzmir Büyükşehir’de Tunç Soyer’e burada Filiz Ceritoğlu Sengel’e rekor kırdıralım. Seçim gecesi korna, davul zurna ile kimseyi rahatsız etmeyeceksiniz. Onlar yaptı yok. CHP’de intikam yok. Buradan söz veriyoruz, seçim gecesi Filiz başkan sevinecek, CHP sevinecek, Selçuk sevinecek ama kimse üzülmeyecek. Seçimin ertesi gününden itibaren onlar bize, yöneticilere ne dediyse dedi, Filiz başkan, CHP’liler hepsini unutacak, pazartesiden itibaren Selçuk’un yaralarını sarmaya, birlikte düğün dernek yapmaya, yas tutmaya tarih yazmaya başlıyoruz. CHP adına genel başkanın vekili olarak bu güzel insanı, bu çalışkan evladınız cumhuriyet kadınını size emanet ediyorum. Selçuk da ona emanet” dedi.

CHP ADAYI SENGEL: ÇIĞ OLDUK AMA BAZILARINI BU KORKUTTU!

Hafif yağmur altında yaptığı konuşmasına “Hoş geldiniz” diyerek başlayan CHP Adayı Filiz Ceritoğlu Sengel, ilçenin 31 Mart’ta filizleneceğini, çiçekler için can suyunun şimdiden geldiğini belirterek “Evren şahidimiz olsun” dedi. “Size baktığım zaman gözlerinizdeki umut ışığını, Selçuk’a ve geleceğe ilişkin umutlarınızı görüyorum” diyen Sengel, şöyle devam etti: “Çünkü hayallerimiz bir ve tek, Selçuk için, gelecek için hayallerimiz aynı o yüzden çok mutluyum. Her şey bir kartopu ile başladı, bu meydanda yağmura rağmen duran insanlar, beni hiçbir zaman yalnız bırakmadılar. Şu anda o kartopu kocaman bir çığ oldu, biz umuttan, hizmetten, projelerden söz ederken bazılarını bu çığ fazlasıyla korkutmuş. Çünkü gördüler bu işin yürekten yüreğe yapıldığını, gönülle yapıldığını, kendi anketlerinde bile geride kaldıklarını gördüler. Ben hayatımın hiçbir döneminde adaylık süreci ve son zaman kadar farklı duygular yaşamadım. Siyaseti başka bir boyutta yaptığım için korku, öfke ve saldırgan tavırlarıyla adayların attıkları iftiralar, yalanlar, karalama politikalarını gördüğümde çok öfkelendim. Ama sonra size baktım dedim ki öfkelenmeye lüksün yok çünkü biz umutları filizlendiriyoruz, kocaman yüreklerle bu işi yapıyoruz. Öfkemi hep sineme çektim, çekeceğim. Çünkü güneşi balçıkla sıvayamazlar ve sıvatmayız. Ben size güvendim. Bu bahar hepimizde bambaşka olacak. Selçuk’a AKP’den kurtarmak için hep birlikte yürüyoruz.”

KENDİ KUYULARINI KAZMAYA DEVAM ETTİLER…

Kendisinin üzerinden çeşitli karalama kampanyaları yapmaya çalışanların amaçlarına ulaşamayacaklarına vurgu yapan Sengel, “Ben her daim barışçıl bir dil kullanmaya çalışıyorum. 31 Mart geçecek, aynı cenazeye, düğüne gitmeye devam edeceğiz. Ama bazı şeyler için biraz ayıp oluyor. AKP adayının başına gelen üzücü olaydan sonra Türkiye gündemine oturabilecek şekilde genel başkan yardımcıları siyasi bir olay değil dedi. Ancak Belevi’nde yapılan mitingde bir milletvekilinin bunu siyasi malzeme haline getirip demokrasiye, gönül belediyeciliğine atılan kurşun demesi kabul edilemez. Bundan sonra da bir laf yok. Budan sonra söylenecek olunan sözü Belevililer, Selçuklular, Selçuk’un tüm mahallelileri söyleyecek. Biz neyin ne olduğunu çok iyi biliyoruz diyerek sandıkta cevap verecekler. Bu seçim süresi içerisinde o da yetmedi, miting meydanlarında bana da, aileme de laf söyleniyor. Ben hiç oralı olmuyorum gocunmuyorum. Çünkü benim tek bir amacım var o da Selçuk’ta doğru işleri doğru şekilde yapmak. Biz kendimizi değil kentimizi düşünüyoruz. Ben hiçbir zaman ağzımı açıp bir şey söylemedim. Hastane, TOKİ olaylarıyla ilgili cevap verdim. Filiz gelince belediye çalışanlarını çıkaracak dediler genel başkanımızın geldiği mitingde CHP belediyeleri kimsenin ekmeğiyle oynamayacak dedim, yine altını çiziyorum. Ben bunları söyledim ama kendi kuyularını kazmaya devam ettiler. Selçuk’ta kendi tırnaklarıyla bir yerlere gelmiş insanlara, rahmetli olan ve kayınpederim olan Vehip Sengel’in emeklerini yok saydıracak olan hiçbir şeye de eyvallah demem. Bu da bilinsin. Kente değer katmış ve belediye başkanlığı da yapmış olan tüm eski belediye başkanlarımıza kente kattıkları için teşekkür ediyorum. Neden biliyor musunuz çünkü kentini düşünen bütün belediye başkan ve meclis üyelerine selam ediyorum, vefat edenlere de baş sağlığı diliyorum” ifadelerini kullandı.

SENGEL: SELÇUK’U AVUCUMUN İÇİ GİBİ BİLİRİM, GEL YARIŞALIM

“Hak, hukuk, adalet bizim siyaset anlayışımız” diye sözlerine devam eden CHP Adayı Sengel, İyi Parti Adayı Levent Görür’ün kendisini hedef alan konuşmalarına da cevap verdi. Sengel,”İnanın gece gündüz demeden çalışıyorum. Çocuklarımızla, gençlerimizle, tecrübelilerimizle çalışıyoruz. 5 yıl da böyle devam edecek emin olun. Ancak ben kendime dair bir şey söylemem ama asla hakkı yeneni de ezdirmem. Levent bey sanırım Türkiye çapında ittifakta olduğumuzu unuttu, bakıyorum Millet İttifakı’nın Büyükşehir adayı Sayın Soyer’e bir kez olsun oy istemedi. Evet Selçuk’ta ittifak değiliz ama Türkiye’de olduğumuz için ben hiç ağzımı açmadım ama bu kadar da olmaz. Ben diyorum insanlar beni tanıyor ben Filiz, bu toprakların kadını, babasıyla birlikte inşaata gidip oralarda menemene ekmek banan Filiz, emek nedir bilirim. Emek akan alından öperim. İsabey’de okudum, Selçuk lisesinden mezun oldum avucumun içi gibi bilirim Selçuk’u gel yarışalım.. Siyasete hep cinsiyetsiz baktım ama o kadılar evde eşlerini, çocuklarını bırakıp seçimlerde çılgın gibi çalışıyorlar, emeklerine duymuyorsanız bile o kadınlara saygı duymak zorundasınız. İşlerine geldiği zaman kadınlar çiçektir, işlerine geldiğinde yürü kadın siyaset vitrinine çık ama işlerine gelmediği zaman kadınlar çirkeftir. Senin genel başkanın bir kadın ve Türkiye’ye kadın eli değsin diyorsun şimdi bu söylenenler ne. Ben kabul edemiyorum ve sizlerin de kabul etmediğinizi biliyorum. Siyaset ince bir çizgi. Söylediğin lafın nereye gideceğini bileceksin. Emeği, ilkeleri için çalışan herkesin emeğine sağlık. İnandıkları için mücadele edenleri de başka partilerin çalışanların da emeğine sağlık demeyi ben biliyorum, sen de bileceksin. Bu kentte hayallerimizi gerçekleştirmek istiyoruz. Senin hayalin de benim hayalim biz bu hayalleri geçekleştirmeye geliyoruz. Hayallerinize sahip çıkın. Anadolu kadınları, cephede savaşan ve zafer yaşadığında zeybek oynamasını bilen kadınlara kocaman bir alkış.”

Kaynak: medyaege

Bu haber 1476 defa okunmuştur.

reklam
reklam

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

reklam
reklam
reklam
Medyaled izmir web tasarım