EFESiN EFESi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelismis Arama

 

HABER ARA


Gelismis Arama

 

sinemason


Pulluk davasında 32 sanığa ceza yağdı

Pulluk davasında 32 sanığa ceza yağdı

Tarih 07 Mart 2018, 11:53 Editör hasan

46’ncı duruşmada çıkan karara göre, örgüt yöneticilerine 14 yıldan 18 yıla, örgüt üyelerine 4 yıldan 8 yıla değişen hapis cezaları verildi.

            Torbalı, Aydın ve Muğla ‘da örgüt kurup sahte zeytinyağı satarak piyasayı dolandıran 32 kişilik şebekenin yargılandığı ‘Pulluk’ davasında 11 yıl sonra karar çıktı.

            Sanıklar hakkında, toplamda 10 milyon liraya varan para cezasına hükmedildi.

        Aydın’ın Köşk ilçesi merkezli 5 ilde 24 Kasım 2007’de düzenlenen ‘Pulluk operasyonunda’ yargılama 11 yıl sonra sona erdi. Aydın 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde 32 sanık hakkında ‘tefecilik yapmak’, ‘Suç işlemek amacıyla örgüt kurma ve yönetme’, ‘örgüt üyeliği’, ‘tacir veya şirket yöneticileri ile kooperatif yöneticilerinin dolandırıcılığı’, ‘resmi belgede sahtecilik’ suçlarından açılan davanın 46’ncı duruşmasında karar açıklandı.

         Eski Köşk Belediye Başkanı Yalçın Taç’ın zeytinyağı ticareti yapan kardeşleri Hüsnü Taç ve Ertan Taç ile iş adamı Ali Şahin, Ümit Demir ve Selim Demir’in de aralarında bulunduğu, sahte çek ve senet kullanmak, köylerden aldıkları zeytinyağına çeşitli yağları karıştırıp piyasaya sürmek gibi suçlamalar yöneltilen 32 sanık, çeşitli hapis cezalarına çarptırıldı.
Eski Köşk Belediye Başkanı Yalçın Taç’ın kardeşleri Hüsnü Taç ve Ertan Taç’a 15’er yıl, örgüt lideri oldukları iddia edilen Selim Demir ve Ümit Demir’e 18’er yıl, Ali Şahin’e 14 yıl hapis cezası verildi. Örgüt üyeliği ile suçlanan diğer sanıklar hakkında ise 4 ila 8 yıl arasında hapis cezalarına hükmedildi.

            Ayrıca sanıkların toplam 10 milyon liraya varan ağır para cezası ödemesi kararlaştırıldı.
2007 yılında düzenlenen operasyonda gözaltına alınan sanıkların, Aydın, Muğla ve Kayseri ile Doğu Anadolu Bölgesi’ndeki Adıyaman, Erzurum, Erzincan ve Van gibi ilerde hileli zeytinyağı satışı yaptıkları ileri sürülmüştü.


Naci Eriş


Bu haber 397 defa okunmustur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

TORBALI

Meydan olacaktı ‘Yalan’ oldu

Meydan olacaktı ‘Yalan’ oldu Belediyenin yanı başında bulunan, yıllardır Pazar alanı olarak kullanılan ve Torbalı Kent Meydanı yapılması beklene...

Poşeti bıçakla açmak istedi, bıçak gözüne battı

Poşeti bıçakla açmak istedi, bıçak gözüne battı İzmir'in Torbalı ilçesinde, market poşetini meyve bıçağıyla açmak isterken gözüne bıçak batan 11 yaşındaki Sude...
Gülen Kireç26 Mayıs 2014

ANKET

SELÇUK'UN TANITIMI TURİZM AÇISINDAN, SİZCE YETERLİ Mİ ?
Tüm Anketler

HAVA DURUMU

İZMİR

kaplama tuğlası

ANKET

SELÇUK'UN TANITIMI TURİZM AÇISINDAN, SİZCE YETERLİ Mİ ?
Tüm Anketler

ANKET

SELÇUK'UN TANITIMI TURİZM AÇISINDAN, SİZCE YETERLİ Mİ ?
Tüm Anketler

www.efesinefesi.com efes selçuk torbalı kuşadası haber portalı
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi