EFESiN EFESi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelismis Arama

 

EN ÇOK OKUNANLAR

HABER ARA


Gelismis Arama

 

sinemason


YILDIZ Sivrikaya 2012 YILININ YARDIMCISI

Has.Kudayyılmaz

07 Ocak 2013, 01:05

Has.Kudayyılmaz

Torbali 2012 nin En leri - Başkanı, efendisinde olmayan ve asla olmayacak olan yazar hoşgörüsü bile onun yılın başkan yardımcısı olması için yeterli. Bundan sonra ona hitap olarak; ‘Paşazade Rıza efendinin torunu’ demek istiyorum. Saygılar sunarım.

 

Geçen hafta yazdığım yazının sonuna eğlenceli olsun diyerek yılın enlerini eklemiştim. Oldukça beğenildiğini gelen tepkilerden öğrendim ama bazıları da kendilerine yer vermediğim için bana kızmış. Bende madem köşe bu hafta bende o zaman eğlenmeye devam edelim diyerek En’leri yazmaya devam edeceğim. Bu seferki  biraz daha detaylı ve yorumlu olacak onu bilmiş olun. Hadi bakalım başlıyoruz;

Yılın En Başarılı Başkan Yardımcısı : Diğer ikisi alınmasın ama Yıldız Sivrikaya’yı yüksek müsadesi ile yılın en başarılı başkan yardımcısı seçiyorum. Bu seçimde belirlediğim en önemli kriter başkanımın Ertuğrul Mahalleli olmasıdır. Ayrıca kendisine yıllar boyu rahmetli ‘Kör Rıza amcanın torunu’ şeklindeki hitabımdan ve başkan yardımcısı olmadan önce, Kır Papaz’ın onu zıraat odasında paketlemesinden sonra yazdığım ‘Yıldızlar da kayar, durmaz yerinde’ yazısına tahammül ettiği için şükranlarımı sunuyorum. Başkanı, efendisinde olmayan ve asla olmayacak olan yazar hoşgörüsü bile onun yılın başkan yardımcısı olması için yeterli. Bundan sonra ona hitap olarak; ‘Paşazade Rıza efendinin torunu’ demek istiyorum. Saygılar sunarım.

Yılın En Başarılı Alevi Derneği : Adamlar mitoz bölünme gibi bölünerek çoğalıyorlar. Yakında alevi bir belediye başkan adayına hazırlıklı olmak gerekiyor, ki benim açımdan hiçbir sakınca yok. Çünkü tanıdığım tüm alevi dostlar; olabildiğine ulusalcı,dürüst, sevecen, dost canlısı ve kültürlü insanlar. Bu beş özellik bile çoğu başkanda yok.Ya da etrafımızdakilerde yok. Ben neden 3 dernek çatısı altında debelenip duruyorlar ? şimdilik onu anlayabilmiş değilim ama anladığım bir şey var;  Bu alevi dernekler bir gün tek çatı altında toplanacaksa ya da ikisi silinip biri kalacaksa o da Engin Türkdoğan’ın başkanı olduğu dernektir. Gerçi o derneğinde adını bilmiyorum, o da benim ayıbım. Engin yakında bu derneğin ismini hepimize ezberleteceğe benziyor. Başarılarınızın devamını diliyorum.

Yılın En Başarılı Esnafı : Siz bakmayın onun köşesine çekilmiş duruşuna. Sadece işi yoğun ve yorucu olduğu için dükkanından çıkamıyor. Çıktığı zamanı da doğal olarak çok sevdiği ailesine ayırıyor. Zamanında partide -koltuk merakı olmadığı için- hep son sözü söyleyenler içinde olmuştur.Kendisi başkan yardımcısını amcaoğlu, Kör Rıza Amcanın en dışa dönük ve dost canlısı torunudur. Başkan yardımcısının yakını olması onu çok ilgilendirmez. Ertuğrul Mahallesindeki yıkılmayan kalemdir. Adam gibi adamdır.Kendisi bu aralar bana biraz kırgın, çünkü onu çok ihmal ettim.Gerçi o da çok yoğundu yıl sonu. Peynir ekmek gibi milli piyango bileti sattı. Sevgili dostum-ağabeyim Kürşad Sivrikaya; sana 2013 yılında makinenden büyük ikramiyenin çıkacağı şanslı ve bereketli bir yıl diliyorum. Sevgi ve ışıkla kal.

Yılın En İyi Çıkış Yapan Siyasetçisi  : Vergi dairesinden Nusret. Bu adamı yazmaya ne bilgi birikimim ne de çapım yeterli. Sevgi ve ışıkla kal sevgili başkanım. Saygılar sunarım…

Bu haber 2876 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
Gülen Kireç26 Mayıs 2014

ANKET

SELÇUK'UN TANITIMI TURİZM AÇISINDAN, SİZCE YETERLİ Mİ ?
Tüm Anketler

HAVA DURUMU

İZMİR

ANKET

SELÇUK'UN TANITIMI TURİZM AÇISINDAN, SİZCE YETERLİ Mİ ?
Tüm Anketler

ANKET

SELÇUK'UN TANITIMI TURİZM AÇISINDAN, SİZCE YETERLİ Mİ ?
Tüm Anketler

www.efesinefesi.com efes selçuk torbalı kuşadası haber portalı
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi