EFESiN EFESi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelismis Arama

 

EN ÇOK OKUNANLAR

HABER ARA


Gelismis Arama

 

sinemason


ÜLGÜR E KOPAN EL TAZMİNATI

ÜLGÜR E KOPAN EL TAZMİNATI

Tarih 20 Kasım 2011, 20:41 Editör hasan

Vefa ÜlgüR << Başkan olarak kusurum yok >>

Selçuk’ta 29 Ekim 2004’te belediyenin su deposu yanında oynayan, o dönemde 7 yaşında olan Ercan Kasap, arkadaşları Nalan Şan, Zeki Kasap, Osman Savun ve Mehmet Reşat Bozan ile patlamamış ramazan topu buldu. Ateş yakan çocuklar, topun içindeki barutu yakmak istedi. Bu sırada alev alan ramazan topu patladı, Ercan Kasap’ın sağ kolu bilek üstündenn koparken, diğerleri hafif yaralandı.

TOP TAZMİNATI
Selçuk’ta Ramazan topu mermisinin patlaması üzerine sağ eli kopan Ercan Kasap için Başkan Ülgür ile belediye görevlisi tazminata mahkum edildi. İzmir’in Selçuk ilçesinde 7 yıl önce patlamamış olarak bırakılan Ramazan topu mermisiyle oynarken eli bileğinden kopan Ercan Kasap’ın açtığı tazminat davasında mahkeme, Belediye Başkanı Vefa Ülgür ile Ramazan topundan sorumlu görevliyi 80 bin lira tazminata mahkum etti. Tazminat faiziyle birlikte 150 bin lirayı buluyor.

HENÜZ 12 YAŞINDAYDI
Selçuk’ta 29 Ekim 2004′te yaşanan olayda, o dönemde 12 yaşında olan Ercan Kasap, belediyeye ait su deposunun yanında 4 arkadaşıyla birlikte oyun oynarken, patlamamış bir Ramazan topu mermisi buldu. Ateş yakan çocuklar, merminin içindeki barutu yakmak istedi. Alev alan ramazan topu birden patlayınca, Ercan Kasap’ın sağ eli bilekten koptu. Diğer çocuklar ise hafif yaralandı.

GÖZALTINA ALINMIŞTI
Olayın ardından gözaltına alınan ve tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan, belediyenin Ramazan topunu patlatmakla görevlendirdiği Ekrem Hayri Akpınar ile Eşref Akçetin hakkında, “Tedbirsizlik ve dikkatsizlik sonucu yaralanmaya sebebiyet vermek” suçundan 3 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.
Ercan Kasap’ın annesi Mukaddes Kasap, oğlunun Almanya’da tedavisi için masraflarını karşılamalarını istediklerini ancak belediyenin kendilerine cevap vermediğini söyleyerek, olayın asıl sorumlusu olduğunu iddia ettiği Belediye Başkanı Hüseyin Vefa Ülgür’den de şikayetçi oldu. Bunun üzerine Ülgür hakkında da ek iddianameyle dava açıldı. Ülgür, yaptığı savunmada suçlamaları reddetti.

CEZALAR ERTELENDİ
Selçuk Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki dava sonunda bilirkişi raporuna göre 8′de 2 kusurlu bulunan Ülgür’e verilen 3 ay hapis cezası önce 18 güne indirildi, ardından da 289 lira paraya çevrilip ertelendi. Ekrem Hayri Akpınar’a verilen 3 ay ceza da 46 güne indirip, 375 lira paraya çevrilerek ertelendi. Eşref Alptekin ise beraat etti.
Ceza davasının sonuçlanmasının aile sanıklar hakkında 300 bin lira maddi ve manevi tazminat davası açtı. Kolu kopan Ercan Kasap ise, “Arkadaşlarım Reşat ile Veysi soğana benzer sert bir madde buldu. Reşat çakmağı ateşledi bir şey olmadı, beyaz dumanlar çıktı. Sonra ben kibriti yaktığımda birden patladı. Sağ kolum bilekten koptu. Bu olaydan sonra duyma ve işitme proplemi de yaşıyorum. Kolum eskisi gibi kullanmıyacağım. Ömrümü artık tek kollu sürdüreceğim” dedi.

ŞİMDİ 19′UNDA
Selçuk Asliye Hukuk Mahkemesi’nde görülen ve olaydan 7 yıl sonra karara bağlanan davada mahkeme Ülgür ve Akpınar’ın 80 bin lira tazminat ödemesine hükmetti. Ülgür ve Akpınar, şimdi 19 yaşına gelen Ercan Kasap’a faiziyle birlikte 150 bin lira tazminat ödeyecek.

Ailenin avukatı ek dava açacak
Ercan Kasap’ın avukatı, maddi olarak verilen tazminatın müvekkilinin tedavisi için yeterli olmadığını, manevi tazminatta da fazlaya ilişkin haklarını saklı tuttuklarını belirterek 400 bin liralık ek bir dava daha açacaklarını söyledi.

Vefa Ülgür: Başkan olarak kusurum yok
Selçuk Belediye Başkanı Vefa Ülgür, kararın ardından bir açıklama yapmadı. Başkan Ülgür, dava sürecinde avukatları aracılığıyla yaptığı savunmasında ise, olayda hiç bir kusurunun olmadığını iddia edip, suçlamayı reddetmişti. Vefa Ülgür, “Belediye Başkanı olarak bu üzücü olayda bir olayda sorumluluğum ve kusurum bulunmamaktadır” diye konuşmuştu.


YENİASIR

Bu haber 5440 defa okunmustur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

SELÇUK EFES HABERLERİ

SELÇUK’TA CUMHURİYET COŞKUSU FENER ALAYI VE KONSERLE DEVAM ETTİ

SELÇUK’TA CUMHURİYET COŞKUSU FENER ALAYI VE KONSERLE DEVAM ETTİ Selçuk’ta cumhuriyet coşkusu akşam düzenlenen Fener Alayı ve Gece Yolcuları Konseri ile devam etti. Selçuk Belediye...

Dilek havuzuna atılan paralar artık kamuya gidecek

Dilek havuzuna atılan paralar artık kamuya gidecek Dilek havuzuna atılan paralar artık kamuya gidecek
Gülen Kireç26 Mayıs 2014

ANKET

SELÇUK'UN TANITIMI TURİZM AÇISINDAN, SİZCE YETERLİ Mİ ?
Tüm Anketler

HAVA DURUMU

İZMİR

kaplama tuğlası

ANKET

SELÇUK'UN TANITIMI TURİZM AÇISINDAN, SİZCE YETERLİ Mİ ?
Tüm Anketler

ANKET

SELÇUK'UN TANITIMI TURİZM AÇISINDAN, SİZCE YETERLİ Mİ ?
Tüm Anketler

www.efesinefesi.com efes selçuk torbalı kuşadası haber portalı
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi