EFESiN EFESi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelismis Arama

 

EN ÇOK OKUNANLAR

EN ÇOK OKUNANLAR

HABER ARA


Gelismis Arama

 

sinemason


Selçuk Rumeli Göçmenleri Dayanışma Derneği’nden Kültür Atağı

Selçuk Rumeli Göçmenleri Dayanışma Derneği’nden Kültür Atağı

Tarih 02 Aralık 2012, 15:48 Editör hasan

Selçuk (Ephesus) Rumeli Göçmenleri Dayanışma Derneği, Rumeli kültürünü daha iyi tanıtmak ve geniş kitlelere yaymak adına bir dizi etkinliği hayata geçiriyor.

Dernek Yönetim Kurulu adına konuşan Selçuk (Ephesus) Rumeli Göçmenleri Dayanışma Derneği başkanı Ali Akyüz; ‘‘Üyelerimizden gelen yoğun istek üzerine, Makedonya büyük elçisi Goran TASKOVSKİ ile yapılan görüşmeden sonra İzmir’de bulunan Rumeli Makedonya Göçmenleri Dernekleri ile eş zamanlı olarak ‘‘Makedonca dili ve Rumeli kültürü’’ eğitimini önümüzdeki hafta başlatıyoruz’’ dedi.

Selçuk Rumeli Göçmenleri Dayanışma Derneği’nden Kültür Atağı Selçuk (Ephesus) Rumeli Göçmenleri Dayanışma Derneği, Rumeli kültürünü daha iyi tanıtmak ve geniş kitlelere yaymak adına bir dizi etkinliği hayata geçiriyor. Dernek Yönetim Kurulu adına konuşan Selçuk (Ephesus) Rumeli Göçmenleri Dayanışma Derneği başkanı Ali Akyüz; ‘‘Üyelerimizden gelen yoğun istek üzerine, Makedonya büyük elçisi Goran TASKOVSKİ ile yapılan görüşmeden sonra İzmir’de bulunan Rumeli Makedonya Göçmenleri Dernekleri ile eş zamanlı olarak ‘‘Makedonca dili ve Rumeli kültürü’’ eğitimini önümüzdeki hafta başlatıyoruz’’ dedi. Haftada iki saat olarak planlanan ‘‘Makedonca dili ve Rumeli kültürü’’ eğitiminin Rumeli göçmenleri arasında sevinçle karşılandığını ifade eden Akyüz ‘‘ Kültürel geçmişimize sahip çıkmanın geleceğimize sahip çıkmakla eş değer olduğunun bilincindeyiz. Bu kararlılıkla yola çıktık.’’ dedi. Derslere Makedonya Cumhuriyeti Devleti tarafından gönderilen Slagjana JANCEVA tarafından verilecektir. Bu eğitimin sonunda verilecek olan sertifikaların gençlerin sonraki dönemlerinde lisans ve yüksek lisans aşamasında çok önemli olacağı ifade edildi.Makedonya Devleti tarafından desteklenen eğitim gençlere üniversite eğitimi sırasında da destek sağlayacaktır. 8 Aralık Cumartesi günü başlayacak olan bu kültür ve eğitim çalışmaları yetişkinler ve gençler için iki ayrı kategoride planlandı. 3-7 Aralık tarihleri arasında gün içerisinde saat 13:00 – 16:00 saatleri arasında yetişkin – genç kursiyer kayıtları için nüfus cüzdan fotokopisi ile dernek binasına başvurmaları gerektiği belirtildi. Selçuk (Ephesus) Rumeli Göçmenleri Dayanışma Derneği Etkinliği Makedonca dili ve Rumeli kültürü eğitimi: Kayıt Tarihleri: 3-7 Aralık tarihleri arası saat 13:00-16:00 arası Kayıt Yeri : İsabey Mh. Tabak Cd. No:4 Kat:1 (TEDAŞ karşısı) Tel : 0232 892 0982 Program: Her Cumartesi Her Cumartesi Yetişkinler için Gençler için 11:00-11:40 : 1. Ders 13:15-13:55 : 1. Ders 11:50-12:30 : 2. Ders 14:05-14:45 : 2. Ders Bu etkinliğin ilçemiz için önemli bir fırsat olduğunu belirten Ali AKYÜZ geçmişimize, kültürümüze sahip çıkmanın geleceğe güvenle bakmak adına önemli bir sorumluluk olduğunu ifade ederek tüm Selçuklu hemşerilerimizin bu eğitim çalışmasına katılmaya davet etti.

Bu haber 3276 defa okunmustur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

SELÇUK EFES HABERLERİ

Selçukta Doğalgaz Kayıtları başlıyor

Selçukta Doğalgaz Kayıtları başlıyor 06 Aralık çarşamba 2017 de saat 14 de açılıyor.

SELÇUK HUZUREVİNDE RENKLİ ÇALIŞMALAR

SELÇUK HUZUREVİNDE RENKLİ ÇALIŞMALAR Selçuk Belediyesi Akıncılar Huzurevi’nde sosyal faaliyetler tüm hızıyla devam devam ediyor.
10 KASIM...09 Kasım 2015
kaplama tuğlası

ANKET

SELÇUK'UN TANITIMI TURİZM AÇISINDAN, SİZCE YETERLİ Mİ ?
Tüm Anketler

10 KASIM...09 Kasım 2015
İztaş izmir evden eve nakliyat

ANKET

SELÇUK'UN TANITIMI TURİZM AÇISINDAN, SİZCE YETERLİ Mİ ?
Tüm Anketler

www.efesinefesi.com efes selçuk torbalı kuşadası haber portalı
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi